Hlavné menu

26.04.2016

V Nitre ponúkajú desaťtisíce miest

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter otvoril najväčší pracovný veľtrh na Slovenku. Na už šiestom ročníku JOB EXPO 2016 v Nitre sa zišlo na jednom mieste 165 slovenských a viac ako 40 zahraničných zamestnávateľov.
 

Počas dvoch dní ponúkajú zamestnávatelia na výstavisku Agrokomplex Nitra viac ako 30-tisíc voľných pracovných miest. Ďalšie príležitosti pre nezamestnaných prinášajú personálne aj vzdelávacie agentúry. „Tento počet voľných miest je dôkazom toho, že nie je jednoduché na každé voľné miesto nájsť vhodnú pracovnú silu. Je preto dôležité organizovať aj takéto podujatia a ponúkať ľuďom nielen konkrétne pracovné miesta, ale aj poradenstvo,“ hovorí minister Ján Richter.

V minulom roku navštívilo veľtrh približne 45-tisíc záujemcov o prácu. Zamestnávatelia priamo na výstavisku uzatvorili vyše 2000 pracovných zmlúv. „Našou ambíciou je zachovať minimálne takéto číslo aj v tomto roku, pretože za ním vidíme konkrétnych ľudí, konkrétne rodiny,“ dopĺňa Richter.

Veľtrh práce JOB EXPO je určený nielen nezamestnaným, ale aj mladým, ktorí sa rozhodujú, čo by chceli v budúcnosti robiť. „Prichádza sem množstvo žiakov a študentov aby zistili, ako funguje reálny pracovný trh a kde môže byť ich budúce miesto. Zamestnávatelia a stredné školy pre nich pripravili prezentácie duálneho vzdelávania. Som presvedčený, že práve to bude v horizonte niekoľkých rokov významným prínosom pre trh práce tak na strane zamestnancov, ako aj zamestnávateľov,“ opisuje minister práce.

Okrem voľných pracovných miest ponúka veľtrh návštevníkom rôzne odborné prednášky, testovanie či poradenstvo. Jeho súčasťou je aj 18. medzinárodná burza práce European Job Days 2016 a 24. ročník celonárodnej výstavy Maldý tvorca 2016. JOB EXPO potrvá do 27. 4. 2016, do 14:00.


 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk