Hlavné menu

14.03.2016

Veľkonočné trhy na ministerstve

Šestnásť chránených dielní a domovov sociálnych služieb z celého Slovenska aj tento rok zavítalo na MPSVR SR, kde sa dnes začali veľkonočné trhy. Sprístupnené budú do štvrtka 17. marca 2016 na prízemí strednej budovy ministerstva v čase od 8. do 16. hodiny.
 

Predsviatočnú atmosféru dotvárajú už tradične vajíčka, kraslice, zajačiky a iné zvieratká, venčeky, pohľadnice, ako aj prestierania, sviečky, košíčky, hrnčeky a ďalšie výrobky z majoliky a keramiky. Pestrý sortiment dopĺňajú výrobky z bižutérie či liečivé masti z rôznych rastlín a plodov. Oživením sú krásne úžitkové umelecké diela Pavlíny Csápaiovej Triščovej, ktoré maľuje nohami.

Návštevníci si môžu zakúpiť ručne vyrobené predmety, ktoré vytvorili mentálne, telesne, či inak hendikepovaní klienti spomínaných zariadení. Pre chránené dielne a domovy sociálnych služieb je to jedinečná príležitosť spropagovať svoje výrobky. Zamestnanci ministerstva a široká verejnosť sa zase môžu pripraviť na veľkonočné sviatky s príjemným pocitom, že podporia tých, ktorí to naozaj potrebujú.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk