Hlavné menu

26.04.2018

Veľtrh ponúka viac ako 28-tisíc voľných pracovných miest

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter otvoril najväčší veľtrh práce na Slovensku. Už po ôsmy raz ponúkajú na jednom mieste zamestnávatelia tisícky voľných pracovných miest. Veľtrh práce - JOB EXPO 2018 organizuje v priestoroch agrokomplexu Národného výstaviska v Nitre v dňoch 26. – 27. apríla 2018 Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.
 

Na jednom mieste sa v Nitre stretáva 171 slovenských a 52 zahraničných zamestnávateľov s ponukou približne 28 000 voľných pracovných miest. „Počas minulých rokov na toto podujatie prišlo viac ako 250 000 občanov, ktorí si aktívne hľadali prácu či nové zamestnanie. Prichádza sem množstvo žiakov a študentov, aby zistili, ako funguje reálny pracovný trh a kde môže byť ich budúce miesto. Rastúci počet prítomných zamestnávateľov i účastníkov naznačuje, že podujatie si za roky existencie vybudovalo svoj kredit a dobré meno,“ hovorí minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

Aj napriek klesajúcej nezamestnanosti podujatie nestráca význam. Kým v apríli 2010 zamestnávatelia nahlásili na úradoch práce 6 614 voľných pracovných miest, v marci 2018 ich bolo až 77 470. Na úradoch je evidovaných takmer 188-tisíc nezamestnaných. „Stále je veľmi veľa evidovaných, ktorým treba pomôcť. Robíme všetko pre to, aby si tí, čo chcú pracovať, prácu našli. Tých, ktorí nemajú záujem, budeme rekvalifikovať až kým ho nakoniec mať budú,” zdôrazňuje minister Richter.

Okrem zamestnávateľov sú na veľtrhu zastúpené aj vzdelávacie agentúry a poradenské organizácie, ktoré ponúkajú širokú paletu služieb od poradenstva, ako napr. poradenstvo pre zdravotne postihnutých, pracovno-právne poradenstvo, kariérové poradenstvo, cez testovanie tzv. mäkkých zručností, jazykových zručnosti, počítačových zručností až po hodnotenie osobnosti.

Viac informácií o veľtrhu

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk