Hlavné menu

30.04.2015

Veľtrh ponúkol 26000 pracovných miest

Nitra sa stala na dva dni dejiskom najväčšieho pracovného veľtrhu na Slovensku. Viac ako 160 vystavovateľov ponúkalo na 5. ročníku Job Expo 2015 tisícky voľných pracovných miest. Súčasťou veľtrhu bola aj prezentácia stredných škôl.
 

Zamestnávatelia, personálne agentúry, ale aj európski partneri verejných služieb zamestnanosti, ponúkli záujemcom viac ako 26 tisíc pracovných miest doma i v zahraničí. „To, že zamestnávatelia javia o veľtrh čoraz vyšší záujem, je jasným dôkazom, že podujatie pre nich má zmysel, a že napomáha rozvoju ich podnikania. Fakt, že bránami veľtrhu za ostatné štyri roky prešlo viac ako stotisíc návštevníkov, je potvrdením významu tohto podujatia i pre uchádzačov o zamestnanie,” zdôraznil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

Veľtrh práce, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu, je súčasťou opatrení vlády zameraných na znižovanie nezamestnanosti. „Som veľmi rád, že sa podarilo zorganizovať už jeho piaty ročník, ktorý ma dokonca významnú edukačnú úlohu. K zamestnávateľom sa po prvý raz pridali aj stredné odborné školy, ktoré žiakom poskytli informácie o štúdiu, a zároveň aj možnom uplatnení sa po jeho skončení,“ vyzdvihol premiér Robert Fico. Cieľom vlády je, aby zo stredných a vysokých škôl nevychádzali absolventi, ktorých prvou zastávkou je úrad práce a aby mali zamestnávatelia k dispozícii kvalifikovaných pracovníkov.

Job Expo si s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Jánom Richterom prezreli aj česká ministerka práce a sociálnych vecí Michaela Marksová a štátny tajomník Ministerstva práce a sociálnej politiky Poľskej republiky Radoslaw Młeczko. Na Slovensko prišli na pracovné stretnutie v rámci slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine. Na veľtrhu sa zapojili do panelovej diskusie na tému „Nezamestnanosť mladých v krajinách V4“.

Súčasťou Job Expo 2015 bol aj 17. ročník medzinárodnej burzy práce European Job Days a 23. ročník celoštátnej prezentačnej a predajnej výstavy výrobkov žiakov stredných odborných škôl s názvom Mladý tvorca 2015.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk