Hlavné menu

16.04.2019

Veľtrh práce ponúka tisíce voľných miest

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter otvoril najväčší veľtrh pracovných príležitostí na Slovensku JOB EXPO 2019. Už po deviaty raz ho organizuje v priestoroch agrokomplexu Národného výstaviska v Nitre Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Potrvá do 17. apríla 2019.
 

Na jednom mieste sa v týchto dňoch stretáva 227 vystavovateľov s ponukou približne 25 000 voľných pracovných miest. „Teší ma, že aj napriek priaznivej situácii na trhu práce boli stánky na výstavisku vo veľmi krátkom čase obsadené do posledného miesta. Myslím, že záujemcovia o prácu a aj zamestnávatelia si naozaj budú mať z čoho vyberať,” hovorí minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

Hoci miera nezamestnanosti na Slovensku dosahuje historické minimá a zamestnanosť láme rekordy, úrady práce evidujú viac ako 174-tisíc nezamestnaných. „A práve im ponúkame v Nitre priestor na to, aby si našli prácu, ak o ňu naozaj stoja. Verím, že aj tohtoročný pracovný veľtrh pomôže nezamestnaným pri hľadaní práce a zamestnávateľom k získaniu motivovaných a lojálnych zamestnancov,” dodáva minister.

Veľtrh práce JOB EXPO 2019 je určený nielen nezamestnaným, ktorí si hľadajú prácu, ale aj pre generáciu, ktorá sa na trh práce pripravuje. Okrem ponuky voľných miest je jeho súčasťou približne 146 sprievodných podujatí, workshopov a prezentácií. Ide o prednášky pre žiakov základných a stredných škôl, ale i pre ostatných návštevníkov a uchádzačov o zamestnanie v oblasti voľby povolania, hľadania zamestnania, správnej prezentácie pri pracovnom pohovore, ako správne napísať žiadosť či životopis, ako uspieť na pracovnom pohovore, taktiež prednášky zamerané na zmeny legislatívy v roku 2019, nelegálnu prácu, podporu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím a pod.

Viac informácií o veľtrhu

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk