Hlavné menu

18.08.2016

Vianočný príspevok pre viac dôchodcov

Aj v tomto roku navrhuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR jednorazové zvýšenie vianočného príspevku pre dôchodcov s najnižšími penziami. Návrh ešte musia odobriť poslanci Národnej rady Slovenskej republiky.Ak tak urobia, na Vianoce si prilepší viac penzistov.
 

Približne 733-tisíc dôchodcov, ktorých mesačná penzia je maximálne 396,18 eura, by malo aj tento rok dostať k vianočnému príspevku jednorazovú dávku vo výške 12,74 eura. „Maximálny vianočný dôchodok s príplatkom tak bude už tretí rok po sebe 100 eur. Dostanú ho tí, ktorých penzia nepresahuje životné minimum, čo je198,1 eura. Tie najnižšie príjmové skupiny dôchodcov si minimálne pred tými Vianocami takéto navýšenie zaslúžia,“ hovorí o návrhu minister Ján Richter.

Minimálna výška tohtoročného základného vianočného príspevku k dôchodku je 27,56 eura, maximálna 87,26 eura. Nárok naň má približne 1,2 milióna dôchodcov s penziou do výšky 529,80 eura. Oproti minulému roku ich je približne o 28-tisíc viac.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk