Hlavné menu

12.09.2012

Zamestnanci ministerstva práce sa opäť zapoja do Európskeho týždňa mobility

V dňoch od 16. do 22. septembra sa uskutoční v poradí už 11. ročník Európskeho týždňa mobility - najrozšírenejšia kampaň udržateľnej mobility na svete. Ide o podujatie, ktorého cieľom je pripomenúť obyvateľom alternatívne dopravné prostriedky k osobným vozidlám a nahradiť ich ekologickejšou formou dopravy. Každý rok je zameraný na určitý aspekt spojený s dopravou a mobilitou v mestách.
 

Tento rok je heslom Európskeho týždňa mobility „Pohyb správnym smerom" so zameraním na plánovanie udržateľnej dopravy v mestách.

V roku 2011 sa do kampane celosvetovo zapojilo rekordných 2 268 samospráv, zastupujúcich viac ako 150 miliónov občanov, vrátane nášho ministerstva. Do akcie sa pridalo celkovo 60 zamestnancov a niektorí z nich boli vyžrebovaní a ocenení symbolickými darčekmi.

Keďže mala akcia minulý rok veľký úspech, zopakujeme si ju znova. Zamestnancov, ktorí využívajú ekologickejšie formy dopravy do práce stále pribúda, preto tento rok plánujeme zaviesť aj modernejšie a bezpečnejšie parkovisko pre cyklistov.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk