Hlavné menu

30.10.2023

Minister práce Erik Tomáš a predseda vlády SR Robert Fico sa dohodli na pomoci obciam po zemetrasení a na vyplatení 13. dôchodku

Predstavitelia vlády absolvovali prvý spoločný rozhovor v rámci ich nového pôsobenia.
 

Predseda vlády SR Robert Fico zdôraznil, že nie je žiadnou náhodou, že si ako svoju prvú návštevu zvolil Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Ako uviedol, rezort bude mať jeho plnú premiérsku podporu. Ministerstvo práce vníma ako vlajkovú loď, pričom zastupuje ľudí, ktorí potrebujú aj pomoc štátu.

Minister práce Erik Tomáš rovnako ocenil, že ministerstvo práce je prioritou tejto vlády. Spoločne s premiérom sa zhodli na prvých dvoch kľúčových krokoch, ktoré chcú aktívne riešiť a pomáhať ľuďom.

Ich prvé spoločné kroky už v najbližších dňoch povedú na východ Slovenska, konkrétne do niektorej z obcí, ktoré zasiahlo zemetrasenie. Vláda chce tak priamo na mieste reagovať na požiadavky starostov a obyvateľov zasiahnutých obcí. Minister práce zopakoval, že jeho prioritou je doručiť rýchlu a adresnú finančnú pomoc všetkým poškodeným. Zároveň vyzval samosprávy, aby čo najskôr požiadali o dotáciu na podporu humanitárnej pomoci, ktorá je v kompetencii jeho rezortu.

Druhou kľúčovou témou spoločného stretnutia bolo odsúhlasenie vízie k 13. dôchodku, ktoré bude aj súčasťou pripravovaného Programového vyhlásenia vlády SR.

Minister práce Erik Tomáš doplnil, že 13. dôchodok bude vyplatený všetkým seniorom v roku 2024 vo výške priemerného dôchodku za predchádzajúci rok.

O podrobnostiach k tejto téme bude rezort práce informovať už v najbližších dňoch.


Celé znenie spoločného vyhlásenia nájdete na FB ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny:

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1842682402796858

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk