Hlavné menu

27.06.2022

Minister práce Milan Krajniak si v Leviciach uctí obete komunizmu

Úctu obetiam komunistického režimu, ktorú v sobotu 25. júna organizuje v Leviciach Konfederácia politických väzňov Slovenska, vzdá minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak. Pietna spomienka sa uskutoční v rímskokatolíckej farnosti v Leviciach-Rybníky pri príležitosti Dňa pamiatky obetí komunistického režimu 24. júna, ktorý je zároveň pamätným dňom Slovenskej republiky.
 

Svätú omšu za bývalých politických väzňov v Kostole sv. Ducha Svätého v Leviciach bude celebrovať vojenský ordinár biskup Mons. František Rábek. Slávnostného aktu sa okrem ministra práce a jeho manželky zúčastní aj primátor mesta Levice Ján Krtík.

Pamätník z dreva v rozmere 3 x 3 metre je dielom rezbára Jána Chovana. Zobrazuje blahoslavené Zdenku Schelingovú a Annu Kolesárovú a zároveň obsahuje mená všetkých obetí komunistického režimu, ktorí pochádzajú z Levíc. Je venovaný nespravodlivo väzneným a prenasledovaným, narukovaným do vojenských táborov nútených prác a ich rodinám, ktoré spolu s nimi trpeli pre svoju vieru a ideály slobody a demokracie.

Inštaláciu pamätníka inicioval bývalý politický väzeň, člen Konfederácie politických väzňov Slovenska a zamestnanec Ústavu pamäti národa Peter Chromý.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk