Hlavné menu

03.12.2021

Minister práce odovzdal za rezort krabičky plné lásky

Do tohtoročného 4. ročníka celoslovenskej akcie „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ sa zapojili aj zamestnanci Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Počas štyroch dní pripravili s láskou 76 krabičiek, ktoré dnes minister práce Milan Krajniak odovzdal zakladateľkám projektu.
 

Kozmetika, krížovky, sladkosti, ale aj hrnčeky s vianočným motívom, šály či pohľadnice, listy a kresbičky od detí zamestnancov ministerstva práce potešia tento rok seniorov v niektorom zo zariadení sociálnych služieb. „Ďakujem všetkým kolegyniam a kolegom, ktorí s láskou pripravili krabičky či už pre babičku, alebo deduška, ale aj tým, ktorí sa chceli zapojiť, no pre zdravotné problémy či homeoffice to nestihli. Veľmi ma teší, že aj v tomto náročnom covidovom období sa dokážeme zomknúť pre skvelú vec a prispieť svojou troškou k radosti niekoho iného,“ povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Hoci niektorí zamestnanci projekt poznali a zapojili sa doň individuálne aj po minulé roky, pre šéfa rezortu práce to bola premiéra. „Tento rok som udelil ocenenie Sociálny čin roka dvom dámam za nápad dať lásku v krabičke úplne cudzím ľuďom. Prišlo mi to ako krásna vec, preto som sa rozhodol zapojiť aj ja,“ dodal minister Krajniak.

Zakladateľkami projektu sú Jana Galatová a Silvia Slobodová: „Je pre nás radosť a česť vidieť, že náš projekt oslovil aj zamestnancov ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny a tento rok sa pripojili aj s pánom ministrom Milanom Krajniakom k tisícom ľudí na Slovensku, ktorí zo srdca pripravujú darček pre neznámeho osamelého seniora. Budeme sa tešiť, ak sa to aj pre nich stane každoročnou vianočnou tradíciou. Spoločnými silami prinesieme veľké množstvo radosti.“

Cieľom projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ je potešiť predovšetkým seniorov v zariadeniach sociálnych služieb. Pre mnohých z nich budú tieto krabičky jediným darčekom, ktorý na Vianoce dostanú. V prvom roku zbierky sa podarilo odovzdať približne 800 krabíc, v druhom roku už niečo cez 22-tisíc krabíc a minulý rok cca 75-tisíc krabičiek.

Viac o projekte www.kolkolasky.sk .

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk