Hlavné menu

30.06.2023

Národné koordinačné stredisko vydáva video podcasty "Týka sa ma to" o násilí na deťoch

Nový video podcast s názvom "Týka sa ma to" spúšťa Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch pod Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Aj prostredníctvom tohto mediálneho nástroja chce zvyšovať povedomie o problematike násilia páchaného na deťoch medzi širokou verejnosťou. V jednotlivých epizódach prináša pohľady odborníkov aj zaujímavých osobností k tejto téme.
 

V súčasnosti je k dispozícii celkovo šesť epizód podcastu. Ďalšie tri časti budú zverejnené už v najbližších týždňoch. Odborný či osobný pohľad na túto tému v nich prezentujú odborníci, politici, ale aj ľudia z umeleckého sveta či prostredia sociálnych sietí. Hovoria o osobných aj pracovných skúsenostiach s násilím, prečo je podľa nich táto téma u nás často spoločenské tabu, venujú sa aj spoločenskej zodpovednosti či možných riešeniach tohto problému.

Zvyšovanie povedomia o problematike násilia je jednou z kľúčových úloh pri jeho riešení . „Iba ak si pripustíme jeho existenciu, môžeme ho riešiť. Ak budeme hovoriť o ňom viac, zistíme, že sa týka každého z nás. Čím viac svetla nasmerujeme na túto problematiku, tým menej bude tieňov, v ktorých sa môže páchateľ ukrývať,“ uviedla výkonná riaditeľka Národného koordinačného strediska Mária Vargová.

V uverejnených podcastoch nájdete rozhovor so psychológom Michalom Božikom na tému videohier a predsudkov, ktoré s nimi spájame; súdnym znalcom Dušanom Kešickým o tom, ako vyzerá súdno-znalecký posudok páchateľa a jeho šanca na nápravu; rozhovor s poslankyňou Vladimírou Marcinkovou o materstve v kontexte politiky či herečkou Zuzanou Vačkovou o umení, sociálnych sieťach a vplyve spoločenského názoru. V aktuálnej epizóde si môžete vypočuť rozhovor aj s moderátorkou a influencerkou Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou, ktorá sa podelila o vlastnú skúsenosť s násilím, ako aj o prístup k výchove svojich detí.

Podcast si môžete vypočuť alebo pozrieť na platformách: #TýkaSaMaTo Podcast: NÁSILIE, DETSTVO a ONLINE SVET | Veronika Cifrová - Ostrihoňová - YouTube a Týka sa ma to | Podcast on Spotify pod názvom #TýkaSaMaTo Podcast. Nezabudnite dať odoberať kanál, aby ste boli informovaní o ďalších epizódach.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk