Hlavné menu

16.12.2022

Rezort práce privítal vianočné trhy chránených dielní

Vôňou a príjemnou sviatočnou atmosférou ožili tento rok vstupné priestory Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Tradícia tohto podujatia siaha do roku 2009. Návštevníci si môžu vybrať z bohatej ponuky vianočných ozdôb a dekorácií, adventných vencov, medovníkov, sviečok či domácich dobrôt, ktoré vyrobili chránené dielne, sociálne podniky a domovy sociálnych služieb z celého Slovenska. Vianočné trhy podporil aj štátny tajomník ministerstva Juraj Káčer.
 

Vianočné trhy zavítali na rezort práce po krátkej prestávke počas obdobia karantény. Tohtoročnou novinkou je aj účasť sociálnych podnikov, ktorých činnosť nie je primárne zameraná na dosahovanie zisku, ale na riešenie rôznych spoločenských potrieb všeobecného záujmu. Sociálne podniky tiež zamestnávajú znevýhodnené a zraniteľné osoby s problematickým uplatnením na trhu práce. V súčasnosti evidujeme približne 530 registrovaných sociálnych podnikov.

Udržateľnosť sociálnych podnikov a zodpovedné podnikanie podporuje aj online katalóg tovarov a služieb registrovaných sociálnych podnikov www.katalogsp.sk , ktorý pripravila Implementačná agentúra Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk